Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe Zakupy

Wyższa pakowność samochodu dzięki bagażnikom bazowym

Sprawdź, gdzie kupić bagażnik dachowy

Podróż samochodem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie konieczne w trakcie wypoczynku sprzęty. Najczęściej nie pomieścimy całości w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore wymiary niektórych bagaży. Tu należy wspomnieć głównie o rowerach czy nartach, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe przystosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Pakowność auta w dużej mierze zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym przedmiotom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym i wilgocią, ale również nie wpływa znamiennie na spadek osiągów pojazdu, ponieważ posiada aerodynamiczną budowę. Do jego założenia niezbędne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić sami. Miejmy jednakże na uwadze, aby wybór modelu odpowiedniego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek powierzyć specjalistom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe idealne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem SUPy, rowery czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są na ogół przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają tym samym maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym albo pokrywie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]