worki foliowe, worki na pojemniki
Zakupy

Worki spożywcze i na pojemniki euro – z czego są wytwarzane?

Folia polietylenowa to materiał, bez którego nie wyobrażamy sobie obecnie życia. Wyrabia się z niej zarówno worki stosowane w domach, jak i produkty foliowe używane m.in. w branży spożywczej.

Worki do skrzynek E2 – niezbędne w przemyśle spożywczym

Polimer etenu, a potocznie polietylen, używany jest często w przemyśle. Najbardziej rozpowszechniona jego forma to prawdopodobnie worki na śmieci. W ich produkcji wykorzystuje się zarówno polimer etenu o znacznej gęstości (oznaczany skrótem HDPE), jak i polietylen niskiej gęstości (LDPE). HDPE charakteryzuje się wyższą odpornością mechaniczną i wytrzymuje wysokie temperatury, jednak jest mniej przezroczysty. Z folii HDPE produkuje się m.in. mocne worki na odpady. Natomiast LDPE jest transparentny, bezzapachowy oraz bardziej miękki, a przez to niezwykle elastyczny. Nie jest tak odporny na znaczne temperatury, za to w tych niższych utrzymuje swoją elastyczność. Sprawdza się to w branży spożywczej, szczególnie tam, w których magazynuje i transportuje się artykuły w temperaturze poniżej zera. Na potrzeby przemysłu spożywczego z LDPE produkuje się worki foliowe na mięso E2, które pasują do pojemników o wielu pojemnościach. Co istotne, worki z takim przeznaczeniem muszą dysponować atestami pozwalającymi im na kontakt z artykułami żywnościowymi.

Pojemniki, przezroczysta folia pakunkowa i pozostałe artykuły foliowe

Z polimeru etenu wytwarza się również dużo innych produktów dla rozmaitych branż przemysłu. To m.in. przezroczysta folia pakunkowa (także ta termokurczliwą), różnego rodzaju opakowania, zakrętki, a nawet żagle czy wytrzymałe żyłki. Jest to też tworzywo, z którego Global Food Hygiene – krajowy producent odzieży ochronnej – opracował jednorazowe, antystatyczne i przezroczyste peleryny dla branży fryzjerskiej. Peleryny wytwarzane są w pięciu barwach i w dwóch rozmiarach, a pakowane są w postaci wygodnej rolki ze zrywką, którą pasuje do dozowników.

Lokalizacja:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]