Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Zamów okiennice ozdobne.

Planując wystrój domu, rzadko przeznacza się wiele uwagi na dekorację okien. W większości wypadków wybiera się szablonowe rozwiązanie, to znaczy zasłony i firany, które nieraz zestawiane są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze inne budujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne typu shutters.

Z czego wytwarzane są okiennice ozdobne shutters

Główną cechą shuttersów (czy też po polsku – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tych okiennicach dekoracyjnych są ruchome i można ustawiać je pod różnymi kątami, zależnie od kaprysu mieszkańców. Producenci wykonują je z PCV, listw drewnianych, a także z płyt pilśniowych. Okiennice ozdobne shutters zakłada się w głównej mierze na oknach, jakkolwiek doskonale sprawdzą się również na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się nadal okazjonalnie, ale większa część z nas zapewne widziała je na ekranie telewizora bądź w kinie, bowiem tego rodzaju okiennice są często wykorzystywane na obszarach z gorącym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich czy RPA.

Zalety shuttersów

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko znakomicie wyglądają, ale mają również zastosowanie. Z ich sprawą można pasywnie regulować wykorzystanie padającego światła: w upalne dni hamować nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – zapobiegać ucieczce ciepłego powietrza. Shuttersy świetnie komponują się z rozmaitymi stylami aranżacyjnymi i można umieścić je na zdecydowanej większości ram okiennych. Produkuje oraz instaluje się je na zamówienie, co skutkuje tym, że są stosunkowo droższym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom nadzwyczaj szykowny wygląd, w wyniku czego wpływają na podwyższenie wartości nieruchomości. Warto też uwydatnić, iż shuttersy reguluje się bez pomocy żyłek, co rodzice małych dzieci oraz posiadacze psotliwych zwierząt, które poplątać dyndające sznurki, uznają z pewnością za sporą zaletę.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]