Ochrona zdrowia Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Oczyszczacz powietrza – gwarancja czystego powietrza w domu

Problem zanieczyszczenia atmosfery zagościł już w świadomości zwykłego Polaka i z rzadka jest umniejszany. Obywatela Polski zauważyli, iż jakość powietrza, którym codziennie oddychamy, ma spory wpływ na nasz stan fizyczny. Aczkolwiek póki nie będą zastosowane systemowe rozwiązania, każdy jest zmuszony sam zatroszczyć się o swoje samopoczucie, przykładowo poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka w polskich sklepach

Im bardziej rozwinięty rejon, tym bardziej prawdopodobna groźba występowania znacznej kondensacji PM10 oraz PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój szeregu schorzeń układu oddychania narażeni są przede wszystkim mieszkańcy dużych miejscowości oraz terenów w pobliżu fabryk wypuszczających do atmosfery ogromne ilości tych pyłów. Regularne używanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w dużym stopniu ograniczyć negatywne oddziaływanie pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu cenionych producentów, jak m.in. Wood’s, Meaco czy Webber, od lat obecne są w asortymencie wielu sklepów, toteż nie jest to w tej chwili nowość na krajowym rynku. Co ważne, poza eliminacją z powietrza drobinek pyłu, nieraz posiadają one też inne wartościowe funkcje.

Rodzaje i funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza dostępne są w rozmaitych rozmiarach, dlatego bez problemu dostaniemy sprzęt stosowne do określonej objętości pomieszczenia. Oczyszczacze są niezbyt ciężkie, toteż bez wysiłku daje się przesunąć je pomiędzy pomieszczeniami. Nie licząc usuwania z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, wychwytują one dodatkowo grzyby oraz zarazki, które mogą wywoływać liczne reakcje uczuleniowe bądź choroby, a także szkodliwy formaldehyd. Dużo oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża oraz jonizuje powietrze, co tworzy w domu orzeźwiającą atmosferę, a jednocześnie gwarantuje spokojniejszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają też czujniki wykrywające obecność CO2. Używanie oczyszczacza powietrza zaleca się głównie alergikom.