Sport, rekreacja, hobby Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe Zakupy

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kombinezonu na motor?

Kup kombinezon motocyklowy na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa_Kombinezony-motocyklowe-131.html.

Korzystanie z motoru wiąże się nie tylko z określonym niebezpieczeństwem, ale często także z odczuwaniem niewielkiego dyskomfortu. Żeby zredukować negatywny wpływ niektórych czynników na radość z jazdy, niezbędne jest wyposażenie się w stosowny ubiór. Specjalne spodnie w komplecie z kurtką czy też kombinezon na motor zahamują odczuwanie pędu powietrza, jak również podczas ewentualnego wypadku wyraźnie obniżą możliwość doznania przeróżnego typu urazów. Tak jednakże będzie tylko wtedy, gdy kupimy odpowiedni ich model. Co warto więc nabyć? Co będzie lepsze – model jedno- czy dwuczęściowy? Na jaki materiał postawić? Na te pytania odpowiadamy w poniższych akapitach.

Kombinezon na motor jedno- czy dwuczęściowy. Który najlepszy?

Kombinezony na motocykl jednoczęściowe wybierają głównie uczestniczący w wyścigach zawodowi motocykliści, oraz osoby okazjonalnie podróżujące na wielokilometrowych trasach bez dłuższych postojów. Zapewniają one najwyższy poziom ochrony w trakcie wypadku. Niestety łączy się to ze zmniejszeniem wygody ich zakładania, ale i przemieszczania się w nim pieszo, m.in. skorzystanie w nim z toalety bywa wyjątkowo kłopotliwe. Dlatego motocykliści, którzy nie jeżdżą w zawodach, od razu powinni zdecydować się na dwuczęściowy kombinezon na motor. Daje on wystarczającą w większości sytuacji ochronę, a zarazem można go łatwo zdejmować i założyć.

Kombinezon na motor – ważny jest materiał, z którego jest wytworzony

Typ kombinezonu motocyklowego to tymczasem nie wszystko, na co powinno się zwrócić uwagę kupując jeden z nich. Tak samo znaczący jest surowiec, z którego został on wytworzony. Tu można wybierać przede wszystkim odpowiednie materiały tekstylne i skórę. Kombinezony ze skóry zapewniają dość małe możliwości wentylacji, ale świetnie zabezpieczają w czasie upadku. Należy jednak podkreślić, że coraz więcej tekstyliów – na przykład kevlar – pod tym względem radzą sobie tak samo dobrze, a przy tym mają lepszą wentylację.

Lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]