Ochrona zdrowia Zakupy

Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego

Zobacz, gdzie zamówić aparat do masażu uciskowego.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego celem jest poprawienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii blisko 100 lat temu – to rozmaite chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy okrężne oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, jak również miejsca ucisku.

Maszyna do drenażu limfatycznego – presoterapia bez udziału masażysty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia stosują maszyny do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety podzielone na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych komór aparat uciska kończynę, pobudzając tym samym cyrkulację limfy. Istnieje sporo wskazań do zastosowania zabiegu presoterapii. To głównie zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w redukcji cellulitu i wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się także niezmiernie popularna w świecie profesjonalnego sportu, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

Mobilne aparaty CarePump do presoterapii w domu

Mnóstwo opcji użycia aparatów do masażu uciskowego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tych urządzeń. Obecnie osoby często korzystające z tej formy masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, dzięki nowoczesnym urządzeniom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg presoterapii. Maszyny CarePump są kompaktowe i stosunkowo lekkie, zatem bez problemu można wziąć je w podróż, przykładowo na zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, dlatego że występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to między innymi zakrzepica czy stany zapalne, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]