Zakupy

Klaser na monety – kolekcja numizmatów pod kontrolą

Tutaj zamówisz album na monety.

Zbieranie monet i banknotów to nie tylko przyjemność ze znajdowania i kupna kolejnych egzemplarzy, ale też uczucie zadowolenia z ich katalogowania i podziwiania. Nabyte numizmaty powinny zatem zostać umieszczone w praktycznych klaserach bądź albumach, dzięki którym wygodnie będzie można je przeglądać, a przy tym ochroni się je przed możliwymi uszkodzeniami.

Klaser na banknoty i monety – zalety dodawania i odczepiania pojedynczych stron

Numizmatycy mają bogaty wybór dodatków pozwalających na bezpieczne ich przechowywanie, aczkolwiek najbardziej popularne wciąż pozostają klasery. Czemu? W głównej mierze z tej przyczyny, iż umożliwiają segregację monet danego rodzaju. Trzeba pamiętać, że wiele albumów na monety nie posiada w środku kart i trzeba kupić je oddzielnie dobierając je do rodzaju kolekcjonowanych banknotów lub numizmatów. Dowolność wpinania oraz wypinania stron jest sporym usprawnieniem przy katalogowaniu okazów wedle naszego uznania – można przenosić je pomiędzy albumami bez potrzeby wyjmowania poszczególnych eksponatów, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia banknotów czy zarysowania monet. Z drugiej strony, dysponując niewielkim zbiorem, w jednym albumie można pomieścić monety o przeróżnych średnicach, należy tylko dokupić karty z odpowiednimi dla nich kieszonkami. Kolejnym plusem klaserów na monety jest to, iż w wielu przypadkach są stylizowane na wygląd książek lub albumów z fotografiami rodzinnymi, więc łatwo skryć je na półce przez wzrokiem ewentualnego rabusia.

Klaser na numizmatyczny pomieści bez problemu też monety w holderach

Doświadczeni kolekcjonerzy rekomendują, by w plastikowych kartach klaserów przechowywać mniej wartościowe monety, które nie mają już stanu menniczego, bo nawet gruba folia z polichlorku winylu nie gwarantuje numizmatom całkowitej osłony przed oddziaływaniem powietrza i wysokiej wilgotności. Kosztowne numizmaty w stanie menniczym albo te wykonane z ze złota i srebra wypada najpierw zabezpieczyć poprzez włożenie do plastikowego kapsla. Taki kapsel można potem trzymać w albumie, jako że szereg producentów ma w ofercie strony do klaserów, w które bez trudu można wsunąć monety w tekturowych holderach albo w kapslach.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]