Sport, rekreacja, hobby Zakupy

Jeździeckie akcesoria treningowe – lonża dla konia

Lonżę jeździecką kupisz na horse-trade.pl/pl/c/Lonze/142.

Lonża jeździecka to przyrząd nadzwyczaj często używany w trakcie lekcji jazdy konnej i treningów. Jakiego typu lonże dla konia są obecne na rynku? Z czego są wytwarzane te akcesoria i gdzie rekomenduje się ich szukać?

Typy i funkcja lonży jeździeckiej

Lonża jeździecka to stosunkowo długa linka, przeważnie nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzi się wierzchowca podczas lekcji jazdy i treningu umiejętności związanych z trzymaniem wodzy, łapaniem strzemion, dosiadaniem oraz utrzymywaniem balansu w siodle. Zwierzę jest prowadzone po zarysie okręgu, a lonża jest stosowana do korygowania reakcji konia. Narzędzie to służy także akrobatom cyrkowym oraz woltyżerom do szlifowania technik i zabezpieczania prezentowanych trików. Lonża przydaje się w dodatku przy hipoterapii. Lonża jeździecka może także być używana w trakcie ćwiczeń bez jeźdźca – w takiej sytuacji jest wykorzystywana do ćwiczenia młodych koni oraz zapewnienia im stosownej porcji ruchu.

Lonża jeździecka – postaw na asortyment od znanych firm

Szeroki wachlarz akcesoriów jeździeckich spotkasz w bogato zaopatrzonych sklepach online, które oferują specjalistyczny sprzęt w rozważnych cenach. Posiadają one lonże jeździeckie najlepszych firm – między innymi Harrys Horse, Waldhausen czy Kerbl. Interesuje Cię lonża jeździecka w czarnym, niebieskimalbo pomarańczowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade gwarantuje ogromny asortyment produktów, które sprostają oczekiwaniom nawet najwybredniejszych klientów. W sklepie obecne są produkty wyprodukowane między innymi z materiału nylonowego. Lonże wytworzone są z przyjemnego w dotyku, delikatnego materiału i zaopatrzone w obrotowe zapięcie.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]