Zakupy

Jak korzystać z przyłbicy Mini Shield?

W 2020 r. maseczki ochronne stały się produktem pierwszej potrzeby, na który z powodu ogólnoświatowej pandemii COVID-19 nagle wzrosło zapotrzebowanie w praktycznie każdym zakątku świata. Wiele firm działających w obszarze wyrobów medycznych i tekstylnych szybko odpowiedziało na zapotrzebowanie rynku i podjęło się produkcji własnych masek, dostarczając je walczącym z wirusem SARS-CoV-2 lekarzom i pielęgniarkom oraz zwykłym obywatelom, którzy również poszukiwali tego środka ochrony osobistej. Jedną z takich firm jest nowosądecki Vitberg, który poza wielo- i jednowarstwowymi maseczkami ochronnymi przygotował własny wzór lekkiej przyłbicy Mini Shield.

Co odróżnia przyłbice Mini Shield?

Podobnie jak maseczki ochronne przyłbice stanowią barierę utrudniającą rozprzestrzenianie się kropelek śliny i pary wodnej zawartych w wydychanym powietrzu, na których mogą transferować się wirusy. Głównymi zaletami przyłbic Mini Shield jest ich lekkość oraz to, że można w nich swobodnie oddychać. Jedynym elementem tekstylnym w przyłbicy jest nieznaczny pasek, przyległy do twarzy. Element osłony wykonany z cienkiego tworzywa sztucznego nie dotyka skóry, stąd nie wywołuje nieprzyjemnego uczucia wilgotności, którego notorycznie doświadczamy, jeśli zbyt długo nosimy maseczkę tekstylną. Jeśli dobrze zadbamy o przyłbicę Mini Shield będzie nam długo służyć – zgodnie z wytycznymi dołączonymi do produktu można ją prać w wodzie z mydłem nawet do 30 razy. Oprócz tego osłonę z tworzywa można odkazić po każdym użyciu środkiem do dezynfekcji.

Jak stosować przyłbicę Mini Shield?

Mini Shield z pewnością będzie praktycznym rozwiązaniem dla osób, które nosząc popularne maseczki bawełniane czy chirurgiczne mają problemy z oddychaniem. Są bardzo wygodne i nie krępują ruchów głowy (osłona sięga kilka cm za brodę), więc są idealne podczas codziennej aktywności fizycznej, np. podczas biegu, jazdy rowerem czy spaceru. Takie przyłbice stanowią dobrą ochronę w sytuacjach, kiedy przebywamy na otwartej przestrzeni. W zamkniętych pomieszczeniach, na przykład w trakcie zakupów w markecie czy w czasie podróży komunikacją miejską, warto na te kilkanaście minut uzupełnić ją dodatkowo o drugą maseczkę tekstylną.