Technologie Zakupy

Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

Chcesz kupić drukarkę 3D Kraków? Sprawdź cadxpert.pl.

W ofercie firmy CadXpert natkniesz się tylko na drukarki 3D od wiodących producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także MakerBot oraz FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszym asortymencie, działają między innymi w technologiach: FDM, SLA oraz PolyJet.

Stratasys – lider branży drukarek 3D

Stratasys jest globalnym liderem na rynku drukarek 3D. Od przeszło trzech dekad – a konkretnie od 1988 r. – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie i instrumenty. Szacuje się, iż korzystając z drukarek 3D oraz drugich produktów Stratasys można obniżyć koszty produkcji i czas poświęcony na proces produkcyjny aż o 90%. Kluczowe założenia pracy rzeczoznawców firmy Stratasys to zapewnianie najlepszych możliwych usług i urządzeń, a także wsparcie merytoryczne i techniczna. Bestsellery z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu i biznesu. Nowinką w naszej ofercie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Formlabs to kolejny lider produkcji drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta firma w branży maszyn do druku przestrzennego? Formlabs tworzy niezwykle zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne metody przyrostowego druku, jak m.in. SLA i SLS. Nową propozycją w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – nieduży model, działający w pionierskiej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi formę technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – cechuje się łatwą obsługą oraz funkcjonalną konstrukcją. Czym autorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Znacznie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i szybkością druku, jak również drobiazgowym odwzorowaniem najmniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, dzięki temu można uzyskać identyczne prototypy, co jest szczególnie pożądane w seryjnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej klasy zaawansowane drukarki 3D, działające w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta są szeroko stosowane w przeróżnych sektorach edukacji, przemysłu, biznesu i wielu pozostałych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która obsługuje materiały dostępne dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Otrzymany druk jest trwały i dokładny, a w toku procesu wydruku nie dochodzi do przemieszczenia się warstw ani nie pojawiają się zniekształcenia.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]