Branża budowlana Zakupy

Blacha trapezowa dachowa – charakterystyka i wykorzystanie

Znajdź blachę trapezową.

Blachy trapezowe na dach tworzą trwałe pokrycie, są ekonomiczne i mogą być używane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i składnic czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się coraz bardziej popularny?

Blachy trapezowe – ekonomiczne i mocne pokrycie

Nazwa blachy trapezowej pochodzi od jej kształtu – arkusze mają przetłoczenia w przypominające trapez. Proces jej montażu jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Materiał jest ceniony także ze względu na walory ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie niosą za sobą wysokich kosztów. Z uwagi na niską cenę artykułu i bezproblemowy montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej wykorzystywana do kładzenia pokryć dachowych i może być wspaniałą alternatywą dla droższej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to charakteryzuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową utrzyma się w dobrej kondycji przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, ma wysoką wytrzymałość na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie można zamontować blachy trapezowe?

Blacha trapezowa bardzo dobrze sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, m.in. w stylu minimalistycznym. Dobrze wygląda na obiektach z dachem o dużej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być też używana wszędzie tam, gdzie z przeróżnych powodów nie można stosować tradycyjnych dachówek ceramicznych. Trapez na dach będzie także perfekcyjnie prezentować się jako wykończenie składów, wiat bądź obiektów gospodarczych. Blachy trapezowe dachową powinno się zamawiać bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy pewność, że towar jest najwyższej jakości i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą gamę kolorów blach trapezowych, jak również akcesoria dodatkowe, np. orynnowanie dachu.

Lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08