Zakupy

Antena SAT – świetny zastępca popularnej telewizji kablowej

Jeśli chcesz zamówić antenę SAT, koniecznie sprawdź telmor.pl.

Znaczna część z nas posiada w swoim domu telewizor. Mimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy czasem obejrzeć ciekawy film bądź talk-show telewizyjny. By odbiór stacji telewizyjnej stał się możliwy, konieczna jest posiadanie specjalnej anteny. Doskonale nada się do tego antena SAT, którą dzisiaj znajdziemy w sprzedaży bez żadnego problemu.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Pojęcie antena SAT oznacza świetnie znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli przynajmniej parę razy w życiu. Jest to urządzenie z charakterystyczną czaszą, która bardzo często określana bywa mianem talerza. Ten rodzaj anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Sięgając po antenę satelitarną można w związku z tym odbierać wciąż ogromnie lubianą wśród Polaków telewizję satelitarną, która często wygrywa u sporego odsetka widzów z kablówką. Powodem jest to, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wyróżnia się kilka rodzajów anten SAT. Znaleźć można zatem anteny offsetowe, paraboliczne, wieloogniskowe oraz panelowe. Anteny SAT odznaczają się konkretnymi cechami – różnią się między innymi średnicą czaszy. Na ten moment w przeważającej liczbie przypadków użytkownicy wybierają jednak modele o średnicy od 18 do 35 cali. Anteny wykonane są tak, by nie ulegały zniszczeniu w efekcie działania złych czynników pogodowych. Sprawia to, że śnieg, deszcz, niskie oraz wysokie temperatury nie odbiją się negatywnie na ich stanie technicznym. Wysokiej klasy antena SAT będzie mogła służyć długo.

Co poza anteną SAT jest potrzebne do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena SAT nie jest jedynym urządzeniem potrzebnym do tego, aby bez trudu odbierać kanały. Oprócz niej należy też wyposażyć się w specjalny uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie odpowiednio umocowana w określonym miejscu. Potrzebny jest również konwerter (dwupasmowy lub posiadający osobne pasmo), kabel współosiowy oraz odbiornik satelitarny.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]