antena telewizyjna, antena naziemna, antena DVB T
Zakupy

Antena DVB T – co brać pod uwagę podczas kupna

W zdecydowanej większości domów znaleźć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. By jednak telewizor nie okazał się nieprzydatnym urządzeniem, należy zaopatrzyć się też we właściwą antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w rozmaitych sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest dziś wyjątkowo duży. W sprzedaży dostępne są pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T oraz anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się na ten moment w sprzedaży anteny DVB-T cechują się przede wszystkim łatwością instalacji. Bez trudu upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w dłoni narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które na ten moment proponują nam producenci, charakteryzują się także wyjątkową odpornością na działanie zmiennych uwarunkowań pogodowych. Dzięki temu umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych doskonałej jakości przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej kupnie?

Szeroka oferta anten tego typu sprawiła, że trzeba mocno przemyśleć wybór urządzenia, które chcemy kupić. Trzeba pamiętać, że pod uwagę powinno się brać mnóstwo uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników bez trudu znajdziemy w Internecie. Liczy się również moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać trzeba w każdym przypadku ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma także to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy też w mieście.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]