Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Sprawdź realizacje z wykorzystaniem shuttersów w sypialni.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. szutersy (shutters), kojarzą się zwykle z wystrojem domów w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Jednak ten moduł osłony okna można wykorzystać również w naszych domach – jest to bardzo wytrzymałe, a przy tym pięknie wyglądające rozwiązanie, które w wielu aranżacjach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości światła wnikającego do pomieszczenia

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, będą miały dwie funkcje – dekoracyjną i praktyczną. Shuttersy zdecydowanie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są grubsze, co powoduje, iż rewelacyjnie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, gdyż to w salonie przyjmuje się gości, a także przesiaduje się w nim sporą część dnia. Dlatego więc warto zadbać, aby ten pokój nie tylko efektowny, ale równocześnie przytulny. Swoboda ustawienia stopnia ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych docierających do salonu, co pozwala m.in. na częściowe jego ściemnienie, gdy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub całkowite jego przyciemnienie, gdy mamy ochotę obejrzeć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – doskonała bariera przed dźwiękami z zewnątrz

Opcja regulacji dostępu promieni słonecznych do pokoju jest z pewnością najistotniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak z jeszcze innego powodu – z ich pomocą da się skutecznie regulować temperaturę wnętrza, która w dużej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w trakcie zimy dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, natomiast latem łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Oprócz tego takie okiennice skuteczniej odgradzają od donośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to także świetne rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Na ich lamelach osiada się mniej kurzu aniżeli w fałdkach firan, a ich pielęgnacja jest wyjątkowo łatwa i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się także w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecięcym.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]