Usługi

Wywóz i utylizacja mebli – co warto wiedzieć?

Na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ zamówisz utylizację mebli Kraków.

Większość z nas na pewno doskonale zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których z różnych względów nie chcemy wyrzucić. By nie zajmowały przestrzeni domu, na ogół przenosimy je do komórki lokatorskiej, na poddasze lub do piwnicy. Kłopot jednak w tym, że po wielu miesiącach i w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, że zwyczajne ich użytkowanie okazuje się utrudnione. Dopiero to skłania wielu z nas do przeprowadzenia porządnego sprzątania, będącego okazją do tego, aby pozbyć się uzbieranych przedmiotów. Takie duże porządki często organizujemy również, kiedy kupujemy zaniedbany dom bądź dziedziczymy po kimś mieszkanie. Warto zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka przeprowadzić wywóz starych mebli ze strychu, domu oraz piwnicy.

Zamów wywóz mebli i nie mieszaj ich z odpadami komunalnymi

Śmieci takie jak popsute meble, fragmenty stolarki okiennej, zdemontowane panele podłogowe lub ścienne czy sprzęt AGD i RTV nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Chcąc się od nich uwolnić, do wyboru mamy kilka rozwiązania. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio przestronnym bagażnikiem samochodu bądź przyczepą. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te przeprowadzane są przeważnie raz w miesiącu – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc zobligowani zagospodarować miejsce na przechowanie odpadów o sporej objętości. Najwygodniejsze jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odwiezie dostarczające go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono również o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Podmioty wypożyczające kontenery nierzadko świadczą również fachowe wsparcie przy sprzątaniu piwnicy, poddasza lub całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – nie tylko spopielenie

Stare meble, jeśli zostaną przekazane do PSZOK-u lub przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją na co dzień, wcale nie muszą zostać spopielone lub trafić na wysypisko. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe i podzieleniu ich wedle tworzywa, z którego zostały wykonane, mogą zostać po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia kolejnych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w przeważnie są one wykonane, opiera się z reguły na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później stosuje się do wyrobu kolejnych biurek, stołów bądź regałów.

Lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]