Usługi

Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

W tym miejscu odnajdziesz szczegółowe informacje dotyczące nieszczelnych okien plastikowych

Stan techniczny okien ma duży wpływ na komfort domowników. Okna chronią mieszkanie przed mrozem i wilgocią, ale również separują je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, ze względu na znaczną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się wykonać co najmniej raz na rok. Nie wolno tego zaniedbywać, ponieważ po tym okresie ewentualne usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, tym samym, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych surowców, polega głównie na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, niskimi i wysokimi temperaturami, a także wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale także i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]