Technologie Usługi

Technologia, materiały, projekt – co wpływa na cenę druku 3D

Na cadxpert.pl/aktualnosci/ile-kosztuje-wydruk-3d-odkrywamy-co-wplywa-na-cene-druku-3d/ uzyskasz więcej szczegółów o druk 3D cena

Dostępność zamówienia wydruku 3D każdej makiety, projektu oraz części z tworzyw sztucznych w dużym stopniu obniża koszty ponoszone przez wiele przedsiębiorstw. O ile zamierzeniem firmy jest przemysłowa produkcja, na ogół decyduje się ona na nabycie własnych profesjonalnych drukarek 3D i zatrudnienie obsługujących je profesjonalistów. Natomiast jeżeli potrzeba przygotowania modelu 3D jest doraźna lub w grę wchodzi wytwarzanie elementów o niewielkim nakładzie, tańszym rozwiązaniem jest zlecenie wydruku podmiotom zewnętrznym. W takich przypadkach w trakcie opracowywania planu przedsięwzięcia pojawia się nie raz pytanie: jak określić koszt wydruku 3D?

Cena wydruku 3D – bez bez plików w formacie STEP i STL będzie drożej

Na finalny koszt druku 3D wpływa sporo czynników. Podmiot zlecający wydruk 3D nie zawsze ma przygotowany do druku plik we właściwym formacie (STL lub STEP), na podstawie którego można wstępnie obliczyć koszt realizacji zamówienia. W wielu przypadkach zlecający opracowuje zaledwie fizyczny model lub szkic projektowy. To powoduje, że cena druku 3D staje się adekwatnie wyższa z powodu potrzeby przygotowania cyfrowego modelu z fizycznego obiektu przy pomocy skanera 3D, względnie przeniesienia rysunku technicznego do pliku CAD. Następne czynniki mocno wpływające na ostateczną cenę wydruku to, rzecz jasna, dobór samej techniki druku oraz tworzyw, z których wyprodukowany będzie produkt. Równie ważne jest też to, jakie będzie zużycie tworzywa (zależy to przeważnie od tego, czy wydruk będzie miał całkowite czy częściowe wypełnienie i od jego wielkości) oraz czy wydrukowany produkt będzie potrzebował dodatkowej obróbki (m.in. wygładzenia czy impregnacji).

Chcesz obliczyć koszt druku 3D? Wyślij plik do zleceniobiorcy

Nie da się właściwie oszacować kosztu druku 3D bez uprzedniego kontaktu z firmą, której zamierzamy powierzyć dane zlecenie. W tym celu rekomenduje się przesłać jej plik do oceny ewentualnie, jeśli nim nie dysponujemy, skorzystać z formularza i dokładnie opisać specyfikę zlecenia. Szacunek ceny druku 3D wykonywany przez firmę CADXPERT jest bezpłatny. Specjaliści CADXPERT służą też poradą odnośnie wyboru tworzywa i właściwej technologii druku.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]