Regulacja okien w Warszawie
Usługi

Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka powinna być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim i zimowym – żeby odpowiednio ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to istotne!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, jakkolwiek też zapobiega zdeformowaniom i defektom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a od początku do końca mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka oddziałuje na szczelność okna, a wobec tego na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto zmniejszyć, by okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia problemy z zamykaniem okna czy też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wykluczyć.

Jak często powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli jednakże pojawiają się problemy z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, należałoby dodatkowo wezwać profesjonalistów od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]