Usługi

Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Prace w ogrodzie, przebudowa lub budowa domu, odnowienie mieszkania, opróżnianie strychu albo piwnicy – co łączy te, na pierwszy rzut oka w ogóle niezwiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku wytwarzane są spore ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone należy odwieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednak postąpić, gdy nie mamy możliwości przewieźć ich na własną rękę? W takich wypadkach najrozsądniej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o objętości dobranej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od klienta kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i praktycznym.

Komu polecamy wywóz śmieci?

Wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z ewidentnych powodów usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie są w stanie zorganizować transportu odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest też chętnie wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. W sezonie zimowym to też najlepszy sposób na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z trawników, boisk, parkingów czy dróg wewnętrznych.