Ochrona zdrowia Usługi

Implantologia – w czym lepsza od protez?

Kiedyś osoby, które z różnych przyczyn ”zgubiły” zęby, skazane były na to, by korzystać z protez. Nie było to jednak dobre wyjście, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej opieki, a ich noszenie nie będzie zbyt komfortowe. Z tego względu tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są znacznie wygodniejsze, lecz także wykazują wiele innych plusów. Implantologia bowiem umożliwia wypracowanie widocznych długo rezultatów, do zera minimalizując prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze więc powiedzieć kilka słów na temat tego, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębowych, jakie typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wszczepi nam implanty zębowe.

Na czym opiera się implantologia?

Współcześnie implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm i nieco mniejsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś pozwala na duże zmniejszenie okresu leczenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory musi stosować chłodne okłady, a od razu po operacji – wystrzegać się bardzo ciepłych dań, napojów alkoholowych oraz tytoniu. Ważne jest też stosowanie odpowiednich preparatów, które likwidują obrzęk oraz dyskomfort.

Implanty zębowe – jak znaleźć specjalistę

Implantologia ma spory wpływ na wygodę życia pacjentów – dlatego tak ważne okazuje się to, by wybrać odpowiedniego lekarza. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek oraz problemów zdrowotnych? Najlepiej zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębów dentyście ze sporym doświadczeniem i korzystnymi opiniami poprzednich pacjentów. Jak je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu stomatologicznego z pewnością trafimy na ważne wskazówki.