Usługi

Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Potrzebujesz zlecić badania psychotechniczne Bielsko Biała? Kliknij tutaj.

Na sytuację na drogach w szczególnym stopniu rzutują umiejętności obsługujących jeżdżące po nich samochody. Szczególnie ważne okazuje się to dla kierowców zawodowych – na przykład taksówkarzy czy kierowców ciężarówek i busów. W ich przypadku ważne są tak umiejętności, jak i predyspozycje psychiczne. Z tego względu kierowcy z takich profesji zgodnie z przepisami powinni regularnie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Warto zatem napisać na ich temat parę zdań. Jak często muszą być wykonywane? Na czym opierają się tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak należy się do nich przygotować?

ABC badań psychologicznych kierowców

Badania kierowców muszą być wykonywane co pięć lat. Ta reguła nie obowiązuje z kolei kierowców, którzy ukończyli pięćdziesiąt lat – powinni bowiem wykonywać je co 30 miesięcy. Badania psychotechniczne kierowców przeprowadzane są przez psychologa w wyspecjalizowanej przychodni, który najpierw przeprowadza badania osobowości. Mają one postać rozmowy z kierowcą, w trakcie której odpowiada on na pytania dotyczące wyborów w skrajnych przypadkach. Kolejna część badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, zaś potem wykonywane są testy na specjalnych urządzeniach, w czasie których badana jest umiejętność szybkiego reagowania, podzielność uwagi, postrzeganie szybkości czy dostrzeganie w ciemności.

Jak nastawić się do badań psychotechnicznych kierowców?

Po ich przeprowadzeniu kierowca jest zapraszany na wizytę ze specjalistą, który w jej czasie informuje go, czy zaliczył badanie. Co istotne, powinniśmy wiedzieć, że nie dla wszystkich ich rezultaty okażą się pomyślne. Szanse na szczęśliwe przejście badań psychologicznych kierowców możemy na szczęście nieco zwiększyć. W jaki sposób? W internecie znajdziemy różne opisy działania maszyn, na których są przeprowadzane badania psychotechniczne – to świetne narzędzie, by wcześniej przekonać się, jak one funkcjonują.

Lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]