Technologie Usługi

Druk 3D na zamówienie. Kto i w jakich technologiach go wykona?

Aktualna oferta wydruków 3D znajduje się w tym miejscu.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest kierowana głównie do pracowników wydziałów technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, inżynierów, konstruktorów oraz przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda firma czy też osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny albo prototyp wydrukowany w technologii DMLS, FDM, PolyJet, i SLS,SLA, może skorzystać z tej usługi, o ile nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Drukowanie 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w branży profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem oferuje też usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (online oraz stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy także strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały opracowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjne drukowanie 3D małych elementów

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda sporządzania prototypów. Ta technika – nazywana także stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do osób albo podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technologia, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk detali, bardzo wąskich ścianek, wyrazistych krawędzi oraz wygładzonej powierzchni.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są kolejne powłoki tworzywa – w tym wypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najważniejsze atuty tej techniki wydruku 3D? SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje wytrzymałość mechaniczną i chemiczną oraz dokładność konturów.

Wydruk 3D w technologii FDM – barwne materiały

Najbardziej rozpowszechnioną technologią drukowania 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi atrakcyjny stosunek jakości do kosztów, a także opcja zastosowania filamentów w obszernej palecie barw. W trakcie druku metodą FDM na model nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej technologii druku korzystają osoby potrzebujące prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]