Finanse Usługi

Co oferuje biuro rachunkowe?

Na brabis.pl dowiesz się więcej o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich firmach okazuje się zwykle źródłem niemałych problemów. Mikrofirmy rzadko mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistę ds. księgowości na stałe, a ich właściciele często nie są gotowi rzetelnie pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – należy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu osiągniemy? Jak zyskać gwarancję tego, iż poziom współpracy okaże się satysfakcjonujący?

Nie musisz zatrudniać księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić zwłaszcza ze względu na dobro finansów. Kiedy zostawimy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom ds. finansów, otrzymamy pewność, iż następstwem potencjalnych kontroli przeprowadzanych przez fiskusa nie będzie wystawienie mandatu. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność pieniędzy oraz czasu – nie trzeba zajmować się finansami samodzielnie, ani rekrutować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto też napomknąć o swobodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Współcześnie nie trzeba już codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, gdyż wiele spraw można koordynować z księgowym za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Czym nie kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy kierować się jedynie jego cennikiem – nadzwyczaj niskie ceny obsługi nierzadko oznaczają jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści uzyskali wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. lub certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]