Ochrona zdrowia Usługi

Chirurg stomatolog – jak uniknąć problemów?

Nie wszystkie choroby jamy ustnej jesteśmy w stanie zlikwidować tradycyjnymi metodami. Jeśli są one niewystarczające, ostatnim wyjściem bywa zazwyczaj któraś z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego należy wybrać się między innymi w przypadku konieczności wykonania sztucznych zębów lub mostów, uszkodzeń dziąseł, dużych uszkodzeń zębów oraz schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju guzów bądź narośli. Jakie metody bywają jednak stosowane w czasie leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty udać się, by zabiegi były bezbolesne i nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?

Chirurg stomatolog – zabiegi

Z pewnością najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem są ekstrakcje zębów – także tych znacznie zniszczonych, wymagających nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W przypadku sporych ubytków lub chorych po wypadkach konieczne jest czasem zrekonstruowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista para się także leczeniem wszelkich schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą guzów czy narośli – oraz regeneracją uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać lekarza?

Jak nietrudno się domyślić, wybór złego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych trudności. Warto zatem powiedzieć kilka słów o tym, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy poszukiwaniach lekarza. Najważniejsze jest na pewno to, aby wykorzystywał on tylko innowacyjne urządzenia oraz, co najistotniejsze, środki przeciwbólowe. Sporą wagę ma także atmosfera w gabinecie oraz podejście stomatologa do pacjentów – dużo powiedzą nam na ten temat opinie dotychczasowych klientów, a te znajdziemy między innymi w sieci bądź w gronie znajomych.