Nasze porady Podróżowanie Strony internetowe

Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Chcesz poznać ładne miejsca w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Chociaż województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, dlatego często trudno znaleźć coś dla siebie w gąszczu wiadomości o planowanych eventach sportowych czy kulturalnych i ciekawych atrakcjach w Małopolsce.

Serwis dla zainteresowanych atrakcjami w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Żeby pokazać zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak też o wystawach i eventach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapę, na której migiem znajdą galerie i zabytki, Centra Informacji Turystycznej, a także hotele, pensjonaty i kempingi zlokalizowane w miastach Małopolski. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o lotniskach i dworcach. Z kolei dla tych, którzy z najrozmaitszych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, czar parków narodowych i krajobrazowych oraz trasy rowerowe.

Serwis o najciekawszych miejscach Małopolski z myślą o zagranicznych odwiedzających

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych południowych miejscowości. Newsy zawarte na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku rosyjskim, słowackim i niemieckim, francuskim. Zagraniczni turyści znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego. Niezwykle wartościowa dla obcokrajowców jest również podstrona Rozmówki, gdzie poznają kluczowe słówka i sformułowania, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas pobytu w Polsce.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego