Bezpieczeństwo i ochrona Strony internetowe Usługi

Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

Potrzebujesz zamówić odwirusowywanie WP? Skieruj się w to miejsce.

WordPress stał się w ostatnich latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, że liczbę sklepów i witryn działających z jego użyciem szacuje się w tej chwili na miliony. Częstotliwość stosowania tego CMS-a powoduje, że strony oparte na WordPressie są popularnym celem ataków hakerów. W przypadku zawirusowania strony malware, nieodzowne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Jak poznać zawirusowane strony na WordPress?

Logowanie na stronę jest zablokowane? Wpisy zmieniły się bez Twojej wiedzy? Na stronie widnieją przekierowania do nieznanych Ci portali? A może ze witryny internetowej wychodzą wiadomości-śmieci? To zaledwie parę z częstych oznak alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takiej sytuacji niezbędne jest szybka reakcja w celu zlikwidowania powodu infekcji, a następnie przywrócenia strony internetowej do należytego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa na ogół przekracza wiedzę ludzi, którzy każdego dnia zajmują się tylko tworzeniem sklepów oraz stron www na tym systemie zarządzania treścią, dlatego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania czy też po atakach cyberprzestępców najlepiej powierzyć ekspertom od tego typu działań.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanych stron na WordPress?

Specjaliści zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich operacji naprawczych wykonują gruntowne sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Weryfikują kod zastosowanych na stronie szablonów i wtyczek, a także pliki htaccess oraz wp-config. W procesie naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które ograniczą zagrożenie dalszych infekcji. Jeśli długotrwałe zawirusowanie spowodowało dodanie strony do wykazu zagrożeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy mogą podjąć też konieczne działania w celu skreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Odwrócenie wszelkich skutków ataku hakerskiego nie jest gwarancją, iż analogiczny kazus nie przydarzy się w późniejszym okresie, dlatego istotne jest regularne uaktualnianie CMS-a i stosowanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]