Nasze porady Podróżowanie Strony internetowe

Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź ten portal!

Sprawdź nieznane miejsca w Małopolsce na https://tinyurl.com/y8llx2ag.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, stąd zdarza się, że z trudem można znaleźć coś dla siebie w zalewie wiadomości o zbliżających się imprezach kulturalnych bądź sportowych i godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Strona dla zainteresowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – potrzebne informacje i mapy

Aby przybliżyć zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale też o ekspozycjach i imprezach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Turyści planujący przyjazd do Małopolski już na głównej stronie dostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka odszukają zabytki i muzea, hotele, pensjonaty i kempingi oraz Centra Informacji Turystycznej położone w miastach Małopolski. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Oprócz tego dla tych, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. trasy rowerowe, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy urok parków narodowych i krajobrazowych.

Strona o zabytkach w Małopolsce z myślą o obcokrajowców

Visitmalopolska.pl nie zapomina też o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych górskich miejscowości. Komunikaty zawarte na stronie publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i włoskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu wykaz konsulatów i ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski. Niesłychanie pomocna dla obcokrajowców jest też podstrona Rozmówki, na której poznają ważne słowa i powiedzenia, które pozwolą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wizyty w Polsce.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego