Podróżowanie Sport, rekreacja, hobby

Trekkingi w górach – oferta dla doświadczonych entuzjastów gór

Szukasz szczegółowych wiadomości o pełnej ofercie wycieczek trekkingowych? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wyprawy w góry mogą mieć wiele form. Od spokojnych przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach plasujących się wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By uczestniczyć w tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jednakże za nieraz ogromny trud otrzymujemy możliwość kontaktu z dziką naturą i podziwiania cudownych widoków.

Trekkingi – stopnie trudności

Stopień trudności jest uzależniony od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Fachowcy rozróżniają trzy stopnie trudności wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do intensywnej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej oraz przynajmniej minimalnego doświadczenia w górach – np. w polskich Tatrach. Najwyższy stopień to wyprawy dla jednostek z najlepszą sprawnością fizyczną, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, jak również niebojących się trudnych warunków biwakowania w trakcie kilkudniowej wędrówki.

Trekkingi – Góry Przeklęte i Himalaje

Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju pasjonaci tego rodzaju aktywności najbardziej upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeśli zaś chodzi o inne góry na kontynencie europejskim, ogromnym uznaniem cieszą się bałkańskie Góry Przeklęte, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Alpy oraz wschodnia część Karpat. Najbardziej obeznane w trekkingu osoby powinny z kolei spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Andach, Karakorum bądź Himalajach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]