Podróżowanie Sport, rekreacja, hobby

Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Wycieczka na Kilimandżaro - zobacz pełną ofertę.

Wspinaczka na górskie szczyty to ambicja licznych podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Silnych wrażeń niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się prawie 6000 m nad poziom morza. Podróżników przyciągają przede wszystkim niepowtarzalne krajobrazy, znikające już lodowce, jak również sposobność ujrzenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu. Masyw Kilimandżaro tworzą Mawenzi, Uhuru i Shira – trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymaga należytej preparacji – z uwagi na ogromną wysokość realne jest niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei zmienne warunki atmosferyczne powodują, iż dotarcie na wierzchołek masywu stanowi dla turystów duże wyzwanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą wyróżniać się solidną kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co warto wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej gorączce, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż warto też zakupić leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni również właściwa profilaktyka – używanie środków odpędzających owady oraz korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, aby uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudniową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]