Hobby i rozrywka Podróżowanie

Kochasz trekking lub narciarstwo wysokogórskie? Zaplanuj wyprawę w Alpy!

Aktualna oferta wycieczki w Alpy Austriackie.

Polscy entuzjaści gór, którzy poznali już na wylot każdą trasę w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach czy w Sudetach, częstokroć zaczynają szukać kolejnych wrażeń i kartkują oferty wycieczek w inne europejskie góry. Liczni z nich zdecyduje się na wyjazd w Alpy, gdzie zapewne pierwszy raz w życiu zmierzą się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Najważniejsze informacje o Alpach

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego obszar obejmuje parę europejskich państw, m.in. Słowenię, Niemcy, Szwajcarię i – oczywiście – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Europy, a więc Mont Blanc, zwany również Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne wspaniałe wierzchołki, o których pokonaniu marzą wspinacze z całego świata, to przykładowo Matterhorn – 4478 m n.p.m , Liskamm – 4527 m n.p.m. i Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., a także inne znaczące dla alpinizmu szczyty, jak Aiguille du Dru lub Les Droites. Wyróżnia się wysokie Alpy Zachodnie oraz niskie Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy – niezapomniane doświadczenie

Jakie wycieczki w Alpy mają w ofercie krajowi organizatorzy wypraw oraz trekkingów w górach? Jest sporo interesujących ofert przeznaczonych dla entuzjastów gór o przeróżnym szczeblu doświadczenia. Ci, którzy nie mieli przedtem styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyli już należyte umiejętności narciarskie i posiadają optymalną kondycję fizyczną, mogą wyjechać na tygodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wypady na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie zdobywać nowe kwalifikacje. Tym, których obchodzi głównie część szkoleniowa, rekomendujemy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest nauka fundamentów bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Niekwestionowaną zaletą tych wypraw jest to, że odbywają się w niedużych, najczęściej 7-osobowych grupach, co powoduje, iż każdy z uczestników otrzymuje całkowitą uwagę szkoleniowców.

Z zawodowymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy będzie pamiętnym przeżyciem, przynoszącym satysfakcję z pokonywania naszych ograniczeń, ale także podsycającym ochotę na więcej.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]