Hobby i rozrywka Podróżowanie

Góry nie są dla osób leniwych – o aktywnych wyprawach

Sprawdź informacje o wycieczkach dla aktywnych.

Wyróżnia się dwie kategorie ludzi: pierwsi uwielbiają wolne dni spędzać na przyjemnym lenistwie, a drudzy każdy dzień urlopu chcą zorganizować sobie tak, aby zrobić coś nowego, czego dotąd jeszcze nie doświadczyli. Z myślą o takich osób biura turystyczne tworzą nieszablonowe propozycje wypraw dla aktywnych.

Szansa na nawiązanie wieloletnich przyjaźni – wyprawy dla aktywnych

Aktywne wycieczki to starannie przygotowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy pragną poznać przeróżne rejony świata oraz naszego kraju z kompletnie innej perspektywy. Plan takich podróży jest naładowany fantastycznymi atrakcjami, których zwykły turysta nie przeżyje z pozycji wygodnego fotela na ganku wynajętej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających ciekawych wrażeń to też doskonała okazja, żeby zdobyć przydatne kwalifikacje, bowiem nieraz wiąże się ze szkoleniami koniecznymi do poznania reguł przeżycia w danym terenie. W trakcie wycieczki w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się posługiwania się rakami oraz czekanem czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy opanowują metody survivalu, a także tego, co zrobić w groźnych sytuacjach, które mogą ich spotkać, a więc np. podczas zejścia lawiny. Należy również napomknąć, iż taka wycieczka w góry pełna jest ciężkich wyzwań wymagających ufności i kooperacji z innymi członkami grupy, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Aktywne wyprawy – gdzie można się wybrać?

Najpopularniejsze wycieczki, które będą wymagały od nas należytej kondycji fizycznej, to z reguły wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są łańcuchy górskie w dalszych i bliższych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach górskich, ale z mocną kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i wejść 4 główne szczyty tego rejonu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony i Babią Górę. Mogą także odwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiać miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i zwiedzą zjawiskowe miasta tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanię. Ale Stary kontynent to nie jedyne kraje, dostępne dla nieprofesjonalnych globtroterów – bez problemu poradzą sobie też w trakcie wyprawy w Himalaje lub na Wyspy Komodo.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]