Podróżowanie

Dobrze jeździsz na nartach i kochasz góry? Wyjedź na skitury!

Oferta skitur w dobrej cenie. Sprawdź co dla Was przygotowaliśmy.

Gros osób wybierających się w góry w okresie zimowym, udaje się tam z reguły tylko po to, aby spędzać dni na szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Lecz nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy chcą przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz w życiu spróbować wypraw na rakietach albo skitur.

Intensywne, ale przynoszące dużo satysfakcji skitury

Obecnie turystyka na nartach przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwykłego relaksu w drewnianym, górskim domu i okazjonalnego zjazdu z przepełnionych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, postanawiają zaznawać ich piękna podczas stosunkowo wyczerpujących, a zarazem przynoszących sporo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana tylko dla doświadczonych w górach osób, które przyswoiły sobie dobrze technikę jazdy i które potrafią również posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Przemieszczanie się z dala od dostosowanych dla turystów stoków, jest po prostu o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych nart oraz butów.

Skitury – nie tylko Włochy i Bułgaria

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla entuzjastów skitur są bezspornie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie bez trudności poradzą sobie także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do wypadów organizowanych w granicach Europy – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują doskonałe warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal leżący na wysokości przeszło 4000 m n.p.m. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś wyprawa będzie dostosowana do zdobytych przez nie umiejętności, otrzymają w tym zakresie pomoc od organizatorów skitur i ich instruktorów.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]