Oświata

Kurs rysunku architektonicznego dla przyszłych studentów architektury

Nie zwlekaj! Sprawdź aktualną ofertę kursu rysunku architektonicznego Kraków w dobrej cenie.

Architektura to od wielu lat jeden z najbardziej prestiżowych kierunków na polskich uczelniach. Na jego ogromne uznanie ma wpływ dużo elementów – w głównej mierze fakt, że są to bardzo interesujące studia oraz perspektywa wysokiej pensji i wciągającej pracy po ich ukończeniu. Aby dostać się na architekturę należy jednakże nie tylko udowodnić się znajomość najistotniejszych reguł rządzących tą dyscypliną, ale także umiejętnością rysowania. Jeżeli jej nie posiadamy, przed egzaminami dobrze jest przejść kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – czego nas nauczy?

Osoby, które uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego otrzymają wszechstronne przygotowanie do egzaminu na studia. Oferta jest adresowana do osób dysponujących przynajmniej podstawowe umiejętności rysowania. Lekcje trwają 4 godziny zegarowe. W tym czasie prowadzący przekazuje kursantom niezbędną wiedzę dotyczącą perspektywy i kompozycji, a także specjalistycznych zagadnień, takich jak wizualizacja terenów zielonych. Podczas szkolenia przyszli architekci pracują nad jednym rysunkiem, a nauczyciel pomaga im stworzyć pracę, która zostanie pozytywnie oceniona przez komisję na uczelni.

Kurs architektury – historia sztuki i próbny egzamin

Kurs rysunku architektonicznego obejmuje nie tylko nauka rysunku, ale również wskazówki specjalistów, które pozwolą przygotować się należycie do egzaminów – m.in. odnośnie tego, jak sporządzić dobre portfolio na każdą z uczelni (na przykład te w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi lub za granicą). Uczniowie mogą przystąpić do egzaminu próbnego, w trakcie którego dowiedzą się, czego mogą oczekiwać w przyszłości. Szkoły rysunku oferują również swoim uczniom zajęcia z historii sztuki – ta wiedza okaże się niezbędna na egzaminie i w trakcie studiów.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]