Oświata

Kurs modelowania 3D – kto na nim skorzysta?

Szukasz korzystnej oferty kursu Blender? Nie wahaj się! Zajrzyj tutaj.

Świat grafiki cały czas ewoluuje i coraz częściej twórcy odchodzą od dotychczasowych technik na rzecz wykonywania swoich dzieł wyłącznie w formie cyfrowej. Dostępne aplikacje graficzne dają twórcom nie tylko wolność wykonywania ilustracji 2D, ale także modelowania obiektów 3D. Zainicjowanie przygody z modelowaniem 3D nie wymaga już ogromnych nakładów finansowych – każdy może bowiem ściągnąć program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia animacji i trójwymiarowych obrazów, a który jednocześnie jest całkiem bezpłatny.

Kursy modelowania 3D polecamy w niewielkich grupach

Obsługi dowolnego programu można nauczyć się na własną rękę, aczkolwiek proces ten ciągnie się wówczas dłużej i nierzadko jest nadzwyczaj frustrujący. Z tego też powodu partycypacja w kursie modelowania 3D będzie wyjątkowo pomocne dla tych, którzy niedawno poznali program Blender 3D. Oswajanie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami bądź nakładanie różnorodnych tekstur i efektów na modelowany przedmiot będzie łatwiejsze, jeśli odbywać się będzie pod okiem znającego oprogramowanie instruktora. Pedagog na bieżąco prowadzi korektę projektów wykonywanych przez uczestnika kursu wskazując detale, które wymagają poprawy oraz sugerując ku temu trafne drogi. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, aby był on prowadzony w jak najmniej licznych zespołach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla artystów jak i hobbystów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest w dzisiejszych czasach zdolnością pożądaną i docenianą szczególnie w branży gier wideo, projektowej i filmowej. Znajomość programu Blender 3D daje tym samym wiele perspektyw zawodowych. W czasie kursu tworzy się wstępne profesjonalne prace, które potem można bez obaw uwzględnić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednak, iż kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Spory procent uczestników takich warsztatów to po prostu hobbyści i artyści chcący odkryć nowe drogi ekspresji czy też rozwinąć swoje obecne umiejętności.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]