Oświata

Kurs digital painting – malarstwo cyfrowe to nie tylko Photoshop

Tutaj otrzymasz szczegółowe wiadomości na temat malarstwa cyfrowego.

Sztuka nie zostaje w tyle i od końca XX wieku usiłuje dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi technikami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, aby zdobyć pracę w branży filmowej bądź gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego wykorzystują głównie profesjonalne oprogramowanie. Mając tego świadomość duży odsetek początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem od razu sięga po najpopularniejsze programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – jakie oprogramowanie można użyć?

Istnieje kilka programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Adobe Photoshop, który pomimo iż został opracowany jako oprogramowaniem do retuszu fotografii, w mgnieniu oka stał się ulubionym softwarem artystów i game devów. W rezultacie powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak przykładowo ArtRage, Corel Painter czy Clip Paint Studio, w których przy wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła niewiele różniące się od malunków wykonanych temperą, farbami akwarelowymi bądź farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość poprawiania nieudanych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba wszak kupować!

Wybierz kurs Photoshop online z opcją konsultacji z twórcą szkolenia

Na ogół nauka malarstwa cyfrowego przebiega w zbliżony sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Jak najbardziej pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, jednak żeby stosownie rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać niezbędne triki używania pędzli i zaawansowane opcje oprogramowania, najlepiej zapisać się na kurs opracowany przez biegłego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje lekcje digital paintingu, możesz kupić dostęp do rozlicznych video kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie zagadnień jakie wyjaśniają takie szkolenia jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż jedynie najważniejszych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest natomiast, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]