kurs zimowej turystyki wysokogórskiej
Hobby i rozrywka Oświata Podróżowanie

Kochasz góry? Zapisz się na kurs zimowej turystyki wysokogórskiej

Góry są zachwycające, a jednocześnie niebezpieczne. Praktycznie co parę dni, a szczególnie w okresie, kiedy wczasowicze tysiącami przyjeżdżają do atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w okolicy znanych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych tragicznych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez należytego przygotowania wybrali się na wyprawę szlakiem powyżej ich umiejętności. Zatem tym, którzy uwielbiają góry i chcieliby przeszkolić się w odpowiedzialnym przemieszczaniu się po nich, polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego można nauczyć się na kursie górskim?

Najlepszą metodą, żeby pozyskać potrzebne umiejętności jest odbycie kompleksowego szkolenia prowadzonego przez specjalistów z każdej z najważniejszych sfer związanych ze wspinaczką wysokogórską, a więc ratowników górskich, instruktorów wspinaczki oraz przewodników górskich. Z ich pomocą partycypanci kursu górskiego nauczą się m.in. poprawnego używania czekanu, poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, zaznajomią się z zasadami autoasekuracji, asekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co istotne, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami orientacji w terenie, medycyny górskiej oraz survivalu, które okazują się potrzebne w czasie przeróżnych nieszczęśliwych zdarzeń. Szkolenie obejmuje również zasady odpowiedniego postępowania w czasie lawiny.

Kursy górskie, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma olbrzymie doświadczenie jako realizator ekspedycji w łańcuchy górskie większości kontynentów. Szkolenia odbywają się w plenerze (na Słowacji, w Polsce oraz w Austrii) w niedużych grupach, które na ogół mają nie więcej niż sześć osób. To sprawia, że zdobywanie wiedzy odbywa się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość ofiarować każdemu z uczestników kursu wystarczająco uwagi i czasu, żeby mogli oni sprawnie przyswoić sobie podstawową wiedzę, niezbędną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]