Ochrona zdrowia

Kiedy warto postawić na terapię małżeńska?

Sprawdź, kto pomoże Ci w terapii małżeńskiej UK.

Każda para może wpaść w rozmaite kryzysy. Całe szczęście dzisiaj można się z nimi uporać wyjątkowo sprawnie. Idealnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez terapeutę mającego odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach jest skuteczna?

Do terapeuty udają się pary zmagające się z najróżniejszymi kłopotami. Fachowiec pomaga przezwyciężyć trudności powiązane z niedochowaniem wierności jednego z partnerów, a także pomoże w razie nałogów, jednak tutaj nierzadko potrzebne będzie też specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w czasie choroby partnerów czy ich dzieci. Jest pomocny w sytuacji, kiedy między małżonkami pojawiają się konflikty, których nie umieją rozwiązać samodzielnie. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomaga także przezwyciężyć problemy oraz usprawnić związek. Lepsza staje się zdolność porozumiewania się między małżonkami – dzięku temu ich małżeństwo rozkwita, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć małżonkom jakie są ich wzajemne oczekiwania i potrzeby. Uczy on, że związek to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale także oferowanie czegoś w zamian. Wsparcie psychoterapeuty sprawia, że możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn , które legły u podstaw partnerskich problemów. Pary, które odbyły terapię małżeńską zdobyły wiedzę potrzebną do tego, żeby efektywnie pokonywać kłopoty w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która dotarła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że na chwilę obecną bez większych problemów znajdziemy polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Porozumiewanie się w języku polskim ułatwia proces terapii oraz zwiększa komfort małżeństwa, które postanowiło postawić na wsparcie specjalisty. Także na emigracji warto zawalczyć o własne małżeństwo, które bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z rozmaitymi problemami. Trzeba wiedzieć, że terapia to nie wstyd, a dzięki niej związek może wejść na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339