Ochrona zdrowia

Gdzie stosuje się urządzenia do fali uderzeniowej?

Dalsze informacje o urządzeniach do fali uderzeniowej.

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia pomagająca leczyć schorzenia różnego rodzaju. Jak jest stosowana i kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdzie wykorzystywany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie wykorzystywana w rehabilitacji, kosmetologii, medycynie sportowej, ortopedii oraz wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilkanaście centymetrów i działa bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla sąsiadujących tkanek i wykazuje się wysoką efektywnością w walce z rozmaitymi schorzeniami. Nowoczesne urządzenia do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niesłychanie precyzyjny, dzięki czemu terapia zapewnia nadzwyczaj dobre rezultaty. Urządzenia do fali uderzeniowej działają m.in. w terapii chorób powiązanych z narządami ruchu, jak bóle w okolicy bioder, zespół bolesnego barku, kolano skoczka czy zapalenie ścięgien. Urządzenie do fali uderzeniowej może być używane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez fizjoterapeutów oraz kosmetologów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – 70% skuteczności

Dostępne na rynku aparaty stosujące falę uderzeniową są wyposażone w dwa niezależne aplikatory oraz kanały, co umożliwia zastosowanie leczenia u dwóch pacjentów jednocześnie. Współczesny sprzęt wysyła falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy wysyłane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co pozwala na redukcję sygnałów bólowych u pacjentów cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową przynosi ulgę w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]