Marketing i reklama Zagadnienia informatyczne

Podstawowe informacje o optymalizacji stron internetowych

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, aby była ona jak najczęściej odwiedzana przez internautów. Jednak co można zrobić, by nasz portal cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

W czym pomaga optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dzięki dobrze przeprowadzonej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, a to sprawi, że będzie ona wyżej w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Co podlega optymalizacji strony internetowej?

Prawidłowo wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej artykułów i obrazów. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, gdy na stronie znajdują się słowa, na które pozycjonuje się stronę, nie powinno być ich jednak zbyt wiele. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Staranna optymalizacja strony internetowej umożliwia osiągnięcie najwyższych wyników wyszukiwania i zwiększa popularność portalu. Optymalizując stronę trzeba pamiętać o tym, że przede wszystkim musi być ona przyjazna dla użytkowników.