Kosztowności Zakupy

Zalety biżuterii z turkusem

Jeśli potrzebujesz biżuterii z turkusem, koniecznie sprawdź https://www.bizutik.pl/bizuteria-z-turkusem.

Turkus jest wymieniany wśród najdroższych minerałów dostępnych na Ziemi. Nic więc zaskakującego, iż często sięgają po niego jubilerzy, a biżuteria z turkusem jest dla wielu kupujących synonimem luksusu. Wykonywane są z niego pierścionki, wisiorki i kolczyki, które idealnie komponują się z eleganckimi strojami. Na barwę turkusu w największej mierze rzutuje kraj jego wydobycia – między innymi kamienie importowane z Iranu są błękitne, zaś z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak popularna, że opracowano też jego imitacje – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – amulety

Dobrze nadmienić, że turkus jest lubiany nie tylko z uwagi na wyjątkowe walory wizualne. W opinii niektórych jest bowiem talizmanem, który zabezpiecza noszącego przed nieszczęściem. Zapewne w dużej mierze z tego wynika zainteresowanie biżuterią z turkusem – zwłaszcza, kiedy mowa o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa noszona nie tylko przez klientów, dla których istotne są tego rodzaju kwestie – zwyczajnie świetnie wygląda.

Jak dbać o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość delikatna, więc warto o nią właściwie się zatroszczyć. W szczególności powinniśmy zdejmować ją za każdym razem, kiedy wykonujemy prace – łatwo wtedy o uszkodzenia. Warto też zdejmować ją przed kąpielą, bowiem środki myjące mogą zmatowić powłokę turkusu. Kiedy nie nosimy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w puzderku wyłożonym delikatną tkaniną – unikniemy tak rys.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]