Kosztowności

Uniwersalne i ponadczasowe – srebrne kolczyki

Dowiedz się, gdzie zamówić kolczyki

Srebro to najpopularniejszy wśród producentów kolczyków materiał. Nie powinno to rzecz jasna dziwić, bo naprawdę posiada sporo dobrych stron. Koszty jego zakupu są znacznie mniejsze niż złota, a jest metalem szlachetnym, co oznacza, że nie rdzewieje i długo zachowuje swoje zalety. Srebrne kolczyki są też lubiane z uwagi na bezpieczeństwo ich używania – bardzo zmniejszają bowiem ryzyko pojawienia się zakażeń. Jako iż są bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla szukających niestarzejącej się i solidnej biżuterii, dobrze powiedzieć parę słów o tym, w jakich sklepach je nabyć i jak troszczyć się o srebrne kolczyki.

Srebrne kolczyki – w sklepie internetowym czy stacjonarnym?

Fantazja designerów srebrnych kolczyków jest nieograniczona. Wśród nich wszyscy wyszukamy coś dla siebie – zarówno zwolennicy tradycyjnych rozwiązań, jak i panie, które wolą raczej niebanalne wzory. Przed wyborem konkretnych kolczyków warto więc sprawdzić, co oferują nam różne sklepy. Najlepszym wyjściem niewątpliwie będzie zakup w internecie – zwłaszcza, kiedy zależy nam na wyszukaniu niebanalnych projektów srebrnych kolczyków.

Jak czyścić srebrne kolczyki?

Pomimo wielu plusów, srebro posiada również gorsze strony. Najważniejszy jest fakt, iż srebrne kolczyki po paru latach śniedzieją. Możemy tego uniknąć regularnie czyszcząc je specjalnymi preparatami oraz przechowując w zamkniętych pudełkach. Pod żadnym pozorem nie stosujmy jednak do ich czyszczenia zwykłych płynów, bo są w stanie zniszczyć delikatny metal.