Kosztowności Zakupy

Duży wybór srebrnych wisiorków

Dowiedz się, gdzie nabyć zawieszki

Srebro od lat znajduje się wśród najczęściej stosowanych przez złotników materiałów. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, doskonale wygląda i charakteryzuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – metal ten jest bardzo czuły, w związku z czym możemy zarysować. Jak więc dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Mocne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebrnych ozdób bywają szkodliwe. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie wolno więc wykorzystywać ich do pielęgnacji biżuterii, a podczas mycia naczyń bezwzględnie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Pudełka do wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy stosować kuferki wykładane od wewnątrz miękką tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Metal ten niezbyt dobrze reaguje też na kontakt z wilgocią i ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub zmieni kształt. Zanim włożymy kilka ozdób do szkatułki, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką tkaniną lub wrzucić do plastikowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej użyć letniej wody z dodatkiem soli – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko jaja i odpowiednie płyny. Do czyszczenia srebrnej biżuterii musimy korzystać z miękkich ścierek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.