ametysty, biżuteria z ametystami
Kosztowności Zakupy

Biżuteria z ametystami

Ametyst to według wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Chinach, Paragwaju, Australii i Indiach. Jego złoża znajdują się nawet w naszym kraju. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy włożyć biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich królów. Dziś, znajdujemy go w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się w stylizacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć srebrne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej zdecydować się na większy element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Broszki czy wisiorki z ametystami można zakładać nie tylko od święta, ale również na co dzień – w biurze. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i pomaga radzić sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.