Instalacje dla przemysłu

Stacja czołowa w infrastrukturze technicznej

Zobacz, gdzie nabyć stację czołową

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy cieszyć się telewizją kablową oraz internetem. To centralny punkt, który skupia różne sprzęty służące do prawidłowej transmisji sygnału telewizyjnego. Pozostałe urządzenia tworzą razem płynnie pracującą całość. Dowiedz się, z jakich elementów składa się stacja czołowa i w jakich miejscach z reguły jest montowana.

Stacja czołowa – płynna konfiguracja

Stacja czołowa wykorzystywana jest w mechanizmach do odbioru kablówki – np. w apartamentowcach, hostelach, miejscach użyteczności publicznej a nawet we wspólnotach mieszkaniowych. Przenosi ona sygnał do poszczególnych telewizorów. Specjalistyczna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego to jeden z kluczowych komponentów wchodzących w skład stacji czołowej. Można ją sprawnie zaprogramować przy pomocy specjalistycznych aplikacji. Do szafki wchodzą rozmaite moduły – np. DTV AV2 oraz DTVD CI1.

Stacja czołowa – odbieranie różnych rodzajów sygnałów

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – przetwarzania sygnałów DVB-S/S2 lub AV. Sygnał analogowy jest bardziej ograniczony niż cyfrowy – zdarzają się nieprawidłowości w przesyłaniu obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą ogromne koszty. Gros części wchodzących w skład stacji czołowej wyposażona jest również w osobne wejścia USB, które pozwalają na wprowadzenie własnego contentu. Całościowy system antenowy uzyskujemy dzięki połączeniu rozmaitych modułów.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]