skrzynka teletechniczna, skrzynka telekomunikacyjna
Instalacje dla przemysłu

Nowoczesna skrzynka telekomunikacyjna

Skrzynki telekomunikacyjne są niezbędne w każdej nieruchomości – określa to polskie prawo. Na rynku dostaniemy wiele ich typów, których profil musi być dostosowany do rozmaitych warunków. Do czego są potrzebne skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – przepływ sygnału bezprzewodowego

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być zbudowana z wytrzymałego metalu i mieć stosowne wycięcia, które wspomagają cyrkulację powietrza oraz umożliwiają przepływ sygnału bezprzewodowego. W sprzedaży wyróżniamy kilka najważniejszych modeli skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna umieszczana na otwartej przestrzeni, która musi być wytrzymała na ingerencje osób niepowołanych oraz urazy mechaniczne. Kolejna grupa to skrzynka umieszczona wewnątrz nieruchomości, w której mieszczą się kable telekomunikacyjne – np. skrętki koncentryczne oraz główne przyłącza urządzeń – modemy TVK, multiswitche. Poszczególne urządzenia możemy przyłączyć np. na paski z rzepem lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – zabezpiecz się przed ingerencją osób nieuprawnionych

Priorytetowym czynnikiem jest także ochrona przed dostępem osób niepowołanych do środka szafki. W tym celu stosuje się wzmocnione zamki. Bezpieczeństwo jest szczególnie istotne ze względu na dzieci. Nie zapominajmy także o uporządkowaniu przewodów – w tym celu montuje się specjalne komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele modeli szafek – mają one różne rozmiary, dzięki czemu błyskawicznie dopasujemy je do indywidualnych potrzeb.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]