Finanse

Ułatwienia dla firm – o mass collect

Więcej szczegółów o tym, na czym polega mass collect.

Mass collect jest usługą, która pozwala na błyskawiczną weryfikację przelewów. Prezentujemy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – jak to działa?

Funkcja mass collect jest tak naprawdę niesłychanie prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim kontrahentom własnego numeru rachunku, który jest jednocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie jest przydatne tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest spora ilość klientów, a więc przykładowo w firmach telekomunikacyjnych, na uczelniach wyższych oraz wszelkich branżach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (między innymi w klubach fitness). Należności przesyłane w systemie mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, jednak uprzednie nadanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jakim sposobem dokonali oni przelewu (przelew z karty, przelew pocztowy albo standardowy przelew). Zastosowanie mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie wpłat niż podczas księgowania ręcznego, a przy tym na eliminację możliwych pomyłek, jakie mogą przytrafić się w czasie tego procesu.

Mass collect również dla przedsiębiorstw obsługujących mniej niż sto faktur

Choć usługa mass collect nie jest w tej chwili oferowana w większości banków (posiadają ją m.in. część banków spółdzielczych i BNP Paribas) wypada przeanalizować możliwość jej wykorzystania w przedsiębiorstwie, również takim, które co miesiąc obsługuje około stu dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect wiąże się bowiem z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a zatem bieżące kontrolowanie przychodzących należności) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z usługą mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy przekłada się na podniesienie terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]