Finanse

Kredyt obrotowy – garść podstawowych informacji

Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które chcą je rozwijać, powinni inwestować w kupno innowacyjnych maszyn oraz urządzeń. Tak wielkie wydatki trudno jest jednak sfinansować opierając się tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników proponują w chwili obecnej nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają szansy na otrzymanie kredytu obrotowego przez banki. Pamiętajmy jednak, że nierzadko kredyty zaciągane w parabankach generują wyższe koszty albo zawierają nierentowne dla klienta warunki, dlatego nie zalecamy tego rozwiązania.

O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy niezależnie od wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzają się do niezbędnego minimum. To również dla wielu rolników okazuje się wyjątkowo dużą zaletą, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy tylko ze sprawdzonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale też firmy. Kredyt tego rodzaju można wykorzystać na dotowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może być skomplikowane. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc doświadczony pośrednik. Jego wiedza oraz znajomość procedur bankowych pomogą nam wybrać kredyt perfekcyjnie dostosowany do wymagań oraz potrzeb prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Nieprzewidziane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm czy rolnikom snu z powiek, gdyż dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność albo spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są błyskawicznie, bez zbędnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.