Finanse

Czy można wziąć kredyt bez historii kredytowej?

Zaciąganie kredytów cieszy się dzisiaj wielką popularnością, ale nie wszyscy mają na to szansę. Jest olbrzymia grupa osób, które nie są w stanie zaciągnąć takiego zobowiązania, a to z powodu braku zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak go pokonać?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto może jej nie posiadać?

Instytucje bankowe zwykle posiadają własne warunki, na podstawie których zgadzają się przyznać kredyty czy też odmawiają ich przyznania. Istnieją jednakże ogólne czynniki, wpływające na fakt posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową raczej spotkają się osoby, które spłacają już jakieś zobowiązania. Na największe problemy powinni przygotować się ci, którzy nie brali dotąd żadnego kredytu. Zaliczają się do nich zwłaszcza studenci i kredytobiorcy, którzy na rynku pracy znajdują się od niedawna i osiągają niewielkie zarobki bądź są zatrudnieni na podstawie umowy-zlecenia. Z faktem, że kredyt nie zostanie im udzielony, muszą być pogodzeni również renciści. Naturalnie finansowania nie otrzymają również osoby, które nie są w stanie wykazać faktu wykonywania przez nie pracy zarobkowej, a także wykonujące pracę za granicą. Są to sytuacje, które powodują, że teoretycznie nierealne jest otrzymanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób zaciąga kredyty w firmach pożyczkowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż chwilówki i podobne pożyczki są na tyle kosztowne, że ich zaciąganie kompletnie się nie opłaca.

Kredyty bez zdolności – czy można je otrzymać?

W przypadku braku zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porady pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Podpowie on, który bank ma mniej restrykcyjne przepisy i może przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik podpowie, w jaki sposób stworzyć zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe regulowanie zobowiązań, warto zatem zakupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej i kredytu odnawialnego w banku, w którym chce się zaciągnąć kredyt. Znakomitym pomysłem jest też na przykład zaciągnięcie kredytu nie w pojedynkę, ale wspólnie z inną osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodziców czy – w przypadku osób, które i tak planują małżeństwo – wstąpić w związek małżeński. Takich możliwych rozwiązań, które doradzić może dobry pośrednik, jest bardzo dużo.