Branża budowlana

Zadaszenia tarasowe – nowoczesne pergole lamelowe i materiałowe

Jeśli szukasz pergoli tarasowej w Warszawie, odwiedź ten adres.

Masz swój dom ze sporym ogrodem i zastanawiasz się jak najlepiej zaplanować tę przestrzeń, żeby stała się przydatna do granic możliwości? Zamierzasz spędzać jak najwięcej godzin na świeżym powietrzu, nie tylko w pogodne dni? Propozycją dla Ciebie jest montaż zadaszenia tarasowego bądź wolno stojącej pergoli ogrodowej, pozwolą Ci korzystać z takiego relaksu niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Atuty montażu pergoli tarasowej

Pergole bywają elementem stałym bądź mobilnym, a więc rozkładanym i składanym w zależności od potrzeb, jednak osoby prywatne zazwyczaj wybierają to pierwsze rozwiązanie. Pergola zbudowana przy ścianie budynku formuje zadaszony taras, co na ogół zauważalnie zwiększa powierzchnię użytkową obiektu. Pergola tarasowa ochrania domowników i umiejscowione pod nią obiekty przed słońcem oraz deszczem. Gros obecnych w sprzedaży modeli pergoli tarasowych można wybudować nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako odrębną zabudowę wkomponowaną w układ ogrodu. Należy podkreślić, iż niektóre projekty pergoli tarasowych można dobudować również we wnęce między dwiema ścianami. Dzisiaj pergole tarasowe wytwarzane są z solidnych i odpornych na korozję stali nierdzewnej oraz aluminium. Zadaszenia w całości zbudowane z drewna to już rzadkość.

Najlepsze projekty pergoli i zadaszeń tarasowych dostarczają nadzwyczaj szerokie możliwości dopasowania ich pod względem rozmiaru bądź koloru i rodzaju poszycia. Osoby niezwykle wymagające bez problemu znajdą także pergole zaopatrzone w praktyczne udogodnienia, między innymi efektywne systemy odprowadzania deszczówki, rolety boczne, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie poszyciem przy pomocy pilota staje się obecnie standardem, choć nadal sprzedawane są modele ustawiane ręcznie.

Pergola materiałowa i lamelowa – jaką wybrać?

Ci, którzy postanowili o budowie pergoli tarasowej mają do wyboru dwa rodzaje zadaszenia – materiałowe i lamelowe. W drugiej opcji zadaszenie skonstruowane jest z lameli, innymi słowy “piór” działających podobnie jak żaluzje. Można modyfikować kąt ustawienia lameli, regulując tą drogą intensywność światła wpadającego przez dach lub zupełnie go zamknąć. Z kolei w pergolach materiałowych zadaszenie sporządzone jest z tkaniny (na ogół jest to trwała i wodoszczelna tkanina PCV), które można przesuwać w poziomie. Dach można zupełnie zamknąć bądź otworzyć, względnie pozostawić go w części odkrytym. Każde z tych rozwiązań rewelacyjnie działają, więc wybór jednej z tych opcji jest zależny tylko od upodobań zamawiającego i jego indywidualnych potrzeb.

Lokalizacja:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]