Branża budowlana

Co daje wynajem szalunków?

Wypożyczalnia szalunków Kraków - dowiedz się co może Ci zaoferować

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często robione są ze sklejki, jednak spotyka się również konstrukcje wykonane z metalu, a czasem nawet plastiku. Innymi niezbędnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na osiągnięcie odpowiednich efektów. Jednak ze względu na wysokie ceny nie wszystkie ekipy remontowe posiadają swoje szalunki. Kiedy będą niezbędne, mogą wszak po prostu je wynająć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to dziś bardzo popularna usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, są one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością danej firmy, warto sprawdzić atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Głównie ze względów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy do roku jest bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto nadmienić również o komforcie, ponieważ przechowywanie rzadko używanych szalunków może powodować poważne wydatki.

O czym wiedzieć przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je dostarczy. Jak ją znaleźć? Warto zdecydować się na ofertę ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu zyskamy pewność, że szalunki okażą się solidne oraz praktyczne. Bardzo ważna okaże się też obsługa kontrahenta – w przypadku, gdy zbliża się czas startu prac nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wątpliwości warto natomiast skorzystać z sieci, by sprawdzić, co o usługach konkretnej firmy myślą wcześniejsi klienci.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]